Zawód Dietetyk

Dietetyk jest zawodem bardzo potrzebnym w dzisiejszym świecie co najmniej z kilku powodów. W dobie powszechności siedzącego, „kanapowego” trybu życia bardzo ważnym jest by ktoś poza nami nadzorował żywienie. Jest to bardzo ważne bo odpowiednia dieta wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na samopoczucie. Przy okazji przy właściwym odżywianiu się i ruchu poprawi się również wygląd ciała. A niezdrowy tryb życia prowadzi do wielu groźnych chorób, którym zaradzić można właśnie dzięki zmianie diety. Jak wygląda proces pracy z dietetykiem? Na samym początku odbywa się rozmowy i wykonuje pomiary tkanki tłuszczowej, kostnej i mięśniowej.

Na tej podstawie ustala się indywidualny plan, odmienny dla każdego przypadku. Efekty nie są zazwyczaj natychmiastowe, należy na nie poczekać. Ale gdy już się pojawią, zmienią jakość życia na dobre. Jeżeli odpowiednio wcześnie nie zacznie się dbać o kondycję i ciało po pewnym czasie może już być za późno. Dlatego nie można z tym czekać. Zawały, otyłość, cukrzyca i wiele innych mogą być konsekwencją zaniedbania. Życie nie zwalnia ani na moment, dbajmy więc o nasze zdrowie póki mamy na to chociaż chwilę. Bo potem może już nie być okazji. Nie raz pewnie słyszymy historie o ludziach, którzy odeszli zbyt wcześnie. Jedną z przyczyn może być właśnie niedbalstwo i nieregularne i niezdrowe posiłki, a także brak aktywności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>